U źródeł pieśni

Pieśni tradycyjne zaskakują swoją ponadczasowością, dzięki czemu przeżywają obecnie prawdziwy renesans, ciesząc się rosnącym zainteresowaniem w różnych zakątkach globu.

W projekcie U źródeł pieśni sięgamy do rodzimych tradycji muzycznych, popularyzując polskie pieśni tradycyjne i współczesne zjawiska muzyczne sięgające do „źródeł”.

Pokazujemy rewelacyjne przykłady inspirowania się tradycją przez zespoły wydobywające z niej współczesne elementy, eksperymentujące z brzmieniami i łączące różne gatunki muzyczne. Koncerty organizowane przez nas na scenie letniej przed teatrem mają otwartą formułę, dzięki czemu docierają do tysięcy odbiorców.

W 2017 roku wystąpiły u nas takie zespoły jak Percival, Żywiołak, Mosaik, Sutari i Annutara. Drugim filarem projektu są warsztaty, na których uczestnicy poznają polskie pieśni tradycyjne ucząc się śpiewu „otwartym głosem” (tzw. śpiewu białego) pod okiem najlepszych specjalistów, poszukujących inspiracji „u źródeł”, czyli u muzyków i śpiewaków ludowych w różnych regionach naszego kraju.

Chcesz być na bieżąco?
Zostaw maila!

Jako pierwszy/a otrzymasz wszystkie informacje o kolejnym projekcie „U źródeł pieśni”!

Koordynator Teatru w Oknie

Dorota Sentkowska-Sakowicz
tel. +48 533 793 100
teatrwoknie@ftg.pl

TEATR W OKNIE

Ul. Długa 50/51
80-831 Gdańsk
tel.: +48 58 322-04-14

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego Niepodległa na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.